Jak pomalować torby bawełniane?

Jak pomalować torbę bawełnianą?

Czasem wystarczy poświęcić kilka godzin i znaleźć ciekawe inspiracje, aby zwykłą torbę bawełnianą zamienić w coś niesamowitego – niespotykanego. Właśnie to jest najfajniejsze w tym wielorazowym produkcie; można dowolnie go modyfikować i dopasowywać do własnych potrzeb. Dzięki bawełnianej torbie w łatwy sposób wyrazisz siebie. Wybierz ulubione kolory, wzory lub cytaty, a my powiemy Ci, w jaki sposób przenieść je na zakupioną torbę. Jeśli zastanawiasz się, czym pomalować bawełnianą torbę to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

Gdzie znaleźć inspirację na unikatową torbę bawełnianą?

Zanim jednak zabierzesz się do działania, musisz wiedzieć, w jaki sposób znaleźć inspirację. Na Twojej torbie nie powinno się znajdować byle co. Skoro przedmiot ten, a dokładnie malunek na nim wykonany ma odzwierciedlać Twoją duszę, to musi być wyjątkowy. Usiądź i pomyśl o motywie – podejmij decyzję, czy torbę ozdobi postać z bajki, a może ulubiony cytat z książki? Na bawełnianej torbie narysować możesz dosłownie wszystko; od telewizyjnego faworyta, po atrybuty bohaterów komiksów, które akurat czytasz. Niektórzy artyści dzielą się w internecie zdjęciami toreb bawełnianych wypełnionych rysunkami po brzegi – być może to jest właśnie rozwiązanie dla Ciebie?

Pisaki na torebki bawełniane.

Tanie malowanie toreb bawełnianych – wykorzystaj farby do tkanin

Farba do tkanin to produkt często spotykany i jeszcze częściej używany. Można bawić się nim godzinami, ponieważ jedno opakowanie farby jest niezwykle wydajne, a kosztuje zaledwie 2-3 złote (oczywiście wszystko zależy od wybranej firmy). Na sam początek nie musisz kupować 10 czy 15 różnych kolorów – wystarczy zakupić kilka i dowolnie je mieszać, aby uzyskać niejednolite kolory. Takie rozwiązanie pozwoli Ci znacząco obniżyć koszt malowania. W praktyce jedno pudełeczko farby wystarczy na pomalowanie naprawdę wielu wzorów. Farby sprawdzą się lepiej od pisaków, kiedy podczas malowania będziesz używać pieczątek.

Malowanie bawełnianej torby – najważniejsze rady

Wzory przygotowane, farby zakupione teraz tylko musisz wiedzieć, w jaki sposób pomalować torbę, aby nie popełnić żadnego błędu, który doprowadzi do jej uszkodzenia. Wystarczy chwila nieuwagi, aby farba przebiła na drugą stronę, a Twój wzór był nieestetyczny. Jeśli będziesz przestrzegać naszych zasad, z pewnością uzyskasz efekt, którego oczekujesz. Stwórz niesamowitą torbę bawełnianą – taką, której nikt inny nie będzie miał.

Pamiętaj, że rysunek może przebić

Przed rozpoczęciem prac artystycznych zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie nie tylko stołów lub podłogi (w zależności, gdzie odbywać się będzie malowanie), ale również o odpowiednim zaasekurowaniu drugiej strony torby bawełnianej, aby farba nie pozostawiła niepożądanych śladów. Do tego celu wykorzystać możesz tekturowe podkładki, skrawki kartonu lub zwykły blog techniczny dostępny w każdym sklepie papierniczym.

Malowanie toreb bawełnianych.

Torba bawełniana – czym ją pomalować?

To właśnie tutaj zaczyna się największa zabawa. Jest kilka możliwości pomalowania torby bawełnianej – możesz skorzystać ze specjalnych farb, markerów, tuszy. Rynek pełen jest akcesoriów dla osób interesujących się tzw. customizacją ubrań i materiałowych akcesoriów. Ogromną popularnością cieszą się katany z ręcznie malowanymi zdobieniami oraz buty z ulubionymi postaciami z bajek. Właśnie dlatego różne firmy wypuszczają coraz to nowsze produkty do malowania na materiale. Sprawdź, które rozwiązanie będzie najkorzystniejsze dla Ciebie.

Pisaki do tkanin

Pisaki są dostępne nawet w popularnym sklepie meblowym, czyli Ikei, a więc można śmiało powiedzieć, że są wyjątkowo łatwe w znalezieniu. Nie trzeba zamawiać ich ze specjalistycznych sklepów, choć wiadomo nie od dziś, że w takich miejscach z pewnością otrzymasz produkt bardziej profesjonalny. Pisaki stworzone zostały, aby w sprawny sposób malować po ubraniach, butach, torbach i innych materiałowych przedmiotach. Średnia cena tego produktu to około 20 złotych. Wystarczy przeprasować projekt, aby pisak nie zmył się podczas prania. Co istotne – nie farbują, a więc spokojnie możesz nieść swoją pomalowaną torbę bawełnianą w deszczu i nie martwić się, że Twoje ubrania otrzymają nowe kolory.

Torba bawełniana gotowa do malowania.

Szkicowanie, czyli sposób na każdy wzór

Nie musisz malować swojej torby, patrząc na inspiracje – możesz przecież naszkicować ją na swojej torbie bawełnianej przy pomocy ołówka. Jest to rozwiązanie, które pozwoli Ci zaoszczędzić czas, a przede wszystkim nerwy, ponieważ nie wyjdziesz farbą poza linie. Do tego celu przyda się również kalka!

Ostateczne zabezpieczenie pomalowanej torby bawełnianej

Wiesz pewnie, że torbę należy prać, aby była ona czysta i pachnąca. Tylko, jak zrobić to prawidłowo, skoro wcześniej nałożone zostały na nią farby do malowania tkanin? Wystarczy, że przygotujesz żelazko i dowolny skrawek materiału – należy położyć go na pomalowaną część i kilka razy przeprasować. Takie zabezpieczenie to gwarancja, że farba nie zniknie magicznie zaraz po kontakcie z wodą. Pamiętaj, tylko aby odczekać 24h godziny. Pozwoli to dobrze zaschnąć Twojej farbie.

Pisaki na torby bawełniane.

ekologiczna torba na zakupy pakowanie prezentów paper bags torba na prezent torby na zakupy torby papierowe torby papierowe z nadrukiem torby zakupowe

Duże torby papierowe Large paper bags Paper bags Torby cateringowe Torby ekologiczne Torby na prezent Torby na wino Torby papierowe

Dodaj komentarz