Pakowanie prezentów jako nowy rodzaj sztuki
Obecnie pakowanie świątecznych prezentów przyjęło formę sztuki. Prezent, jego schludność oraz styl sprawiają, że zawartość zyskuje na większym znaczeniu. Dostrzega się bowiem, wysiłek oraz kreatywność, jaką ktoś włożył w ofiarowany upominek. W Internecie można znaleźć wiele tutoriali prezentujących myślne sposoby pakowania. Odkrywanie zawartości staje się o wiele ciekawsze, kiedy ma się do czynienia z prezentem zapakowanym w sposób nieoczywisty. Jak to pokazują filmy oraz zdjęcia zamieszczane w Internecie, sposobów pakowania jest niezwykle wiele. W zależności jaką chce się osiągnąć fakturę bądź kształt będzie się sięgać po inne materiały, których nie brak na półkach w artystycznych sklepach.
- Ponowne wykorzystanie papierowych toreb
- Stare gazety
- Odwieczne pytanie: co wybrać, torbę prezentową czy ozdobny papier?
- Tutoriale czyli dłonie wystawione na próbę
Ponowne wykorzystanie papierowych toreb świątecznych
Papierowe torby: proste, oryginalne, pospolite, ale i wielofunkcyjne. Dodają paczkom pewnego blichtru „retro.” Niegdyś w zwykły, brązowy papier owijane były wszystkie pocztowe paczki. Aktualnie wykorzystuje się do tego karton, jednak brunatny papier powraca do łask. Coraz częściej natrafić można na niego w sklepach i supermarketach. Spowodowane jest to ekologią, ale wpisuje się też w zasadę „zero waste.” Takie torby można wykorzystać do wieku rzeczy,
m.in. do pakowania prezentów. Ponadto wpisują się w wiele stylów: boho, minimalistyczny, czy choćby rustykalny, które zyskują na popularności w ostatnich latach. Jest to świetny, stylowy materiał i do tego pochodzący z recyklingu.
Odwieczne pytanie: co wybrać, torbę prezentową czy ozdobny papier?
Przygotowywanie i pakowanie prezentów dla najbliższych jest jednym z najprzyjemniejszych
momentów podczas przedświątecznego zgiełku. Do najpopularniejszych sposobów pakowania
należą torebki oraz ozdobny papier. Jednak należy pamiętać, że rodzaj opakowania należy
dobrać do formy i specyfiki prezentu. Tak na przykład, do zapakowania drobnych prezentów
oraz świątecznych słodkości najlepiej sprawdzą się papierowe torebki z kolorowym świątecznym motywem. Natomiast w pakowaniu większych, droższych prezentów, sprawdzi się papier pakowy. Przystrojony kolorową wstążką bądź kokardą, świetnie będzie się prezentował pod choinką. Jeśli jednak zdarzy się tak, że prezent będzie miał nieregularne kształty wówczas dobrze jest skorzystać z ozdobnych kartoników, które będą dopełnieniem świątecznego podarunku.
Stare gazety
Kolejny surowiec, który powraca z zapomnienia. Choć typowe gazety straciły na popularności, nadal są szeroko dostępne i nie brak ich miłośników. Można by nazwać je mianem „ozdobnego papieru pochodzącego z recyklingu.” Ich atutem jest to, że wyglądają fenomenalnie.
Dodatkowo w połączeniu z dratwą okazuje się, że wystarczy niewiele, przy minimum umiejętności manualnych, a prezent wygląda lepiej niż dotychczas. Plusem takich gazet jest również stosunkowo łatwa manipulacja materiałem. W szybki i nieskomplikowany sposób, można osiągnąć różne faktury, które dodadzą pakunkowi charakteru. Możliwości jest niezwykle wiele, a jedyne co ogranicza pakującego to jego własna wyobraźnia.
Tutoriale czyli dłonie wystawione na próbę
W Internecie można natrafić na wiele filmów z cyklu DIY, „zrób to sam”, czy „krok po kroku.”
Instagram, YouTube, TikTok zawierają w swojej ofercie wiele tutoriali, które w okresie
zbliżających się świąt namnażają się, jak grzyby po deszczu. Wiele z proponowanych sposobów
opakowania prezentów jest prostych w wykonaniu, a do tego niezwykle efektownych. Jednak
niektóre z propozycji mogą przyprawić nie tylko o ból palców, ale i głowy.
Pakowanie to sztuka, a więc również to w co ubrany jest prezent, okazuje się być podarunkiem
samym w sobie. Jest to miły, ale i niezwykle osobisty dar od osoby pakującej prezent. Dlatego
też próby wyniesienia swoich umiejętności pakowacza na wyższy poziom nigdy nie są stratą
czasu. Indywidualny sposób pakowania może stać się osobistą wizytówką na spotkaniach w
gronie bliskich. W ten sposób można również wyrazić uczucia oraz więź jaka łączy pakowacza
i osobę, którą obdarowuje.
,,,