fbpx

Wskazówki dotyczące pakowania prezentów

Torebki na prezent

Wskazówki dotyczące pakowania prezentów


Dawanie upominków jest równie przyjemne, co ich otrzymywanie. Zobaczenie uśmiechu zadowolenia na twarzy bliskiej osoby to najlepsza nagroda. Oczywiście nawet najdroższy i najpiękniejszy prezent wymaga odpowiedniego zapakowania. Najprostsze będzie wybranie gotowej torebki prezentowej, obecnie można liczyć na ogromny wybór, przebierać w kolorach, rozmiarach i wzorach. Innym rozwiązaniem jest samodzielne przygotowanie opakowania. Nie trzeba mieć wybitnych zdolności artystycznych, aby stworzyć coś efektownego.

W jaki sposób zapakować prezent?


Kolorowe torby świąteczne pod choinką są zawsze mile widziane, wręcz pożądane i to nie tylko przez dzieci. Każdy lubi otrzymywać upominki, nie muszą być one nawet drogie. Liczy się gest, pamięć. Nawet drobny upominek, ale umiejętnie zapakowany, zrobi ogromne wrażenie. Warto zacząć od zaopatrzenia się w odpowiednie przedmioty, które posłużą do pakowania prezentów. Przydadzą się wielokolorowe papiery, rozmaite rodzaje, dzięki czemu paczki będą różnorodne. Do ich przyozdobienia idealnie nadają się wstążki, kokardki, naklejki. Potrzebne są również ozdobne metki do zapisywania imion. Oczywiście warto mieć także pod ręką piękne torebki na prezent, dopasowane do rozmiaru zawartości. Dobrym pomysłem jest również zakup celofanu w większej ilości, nie można zapomnieć także o taśmie dekoracyjnej i klejącej. Obecnie bardzo pożądane stało się pakowanie prezentów w sposób ekologiczny, bazując przede wszystkim na szarym papierze. Oczywiście warto dodać mocniejszy akcent, przykładowo w postaci kolorowej wstążki.

Torebki na prezent mogą być ekologiczne.

Kolejną kwestią są rozmaite wypełnienia do pudełek typu bibuła, wata drewniana, w zależności od rodzaju upominku. Prezenty mające geometryczne obramowania, można śmiało je pakować w papier, wystarczy wymierzyć arkusz o odpowiednich wymiarach i przejść do owijanie przedmiotów. Oczywiście rozwiązanie to nie sprawdzi się w przypadku wszystkich upominków. Niektóre wymagają włożenia w torebkę lub pudełko, dotyczy to przede wszystkim prezentów o nieregularnych kształtach, miękkich typu tekstylia. W miarę możliwości warto spersonalizować paczkę z upominkiem, co z pewnością zostanie pozytywnie odebrane przez obdarowanego. Poczuje się on wyróżniony, wartość upominku od razu wzrośnie w jego oczach. Uniwersalnym pomysłem na podarunek są kosmetyki, odpowiednie dla mężczyzn i kobiet w różnym wieku. Warto włożyć je do pudełka, po czym wypełnić wolną przestrzeń drewnianą watą. Taka niewielka zmiana sprawia, że prezent od razu prezentuje się efektowniej.

Torby świąteczne z bombkami i choinką.

Ładnie zapakowane upominki dla bliskich


Na prezent świetnie sprawdza się alkohol, jest odpowiedni na różne okazje. Pojawia się jednak pytanie, w jaki sposób go zapakować. Można oczywiście sięgnąć po specjalne torebki prezentowe przeznaczone do trunków. Świetnie sprawdzają się także drewniane skrzynki, w których można umieścić butelkę i kieliszki w zestawie lub korkociąg w przypadku wina. Jeśli ktoś stawia na minimalizm, to może przewiązać szyjkę butelki wstążką, zrobić kokardkę. Do pakowania butelek nadaje się także papier, ciekawy efekt uzyska się dzięki zagięciu wszystkich rogów, związaniu ich wstążką. W ten sposób powstanie opakowanie w kształcie cukierka. Na pierwszy rzut oka trudno będzie odgadnąć zawartość.

Jeśli ktoś nie ma sprawy w pakowaniu prezentów, Nie satysfakcjonuje go uzyskany efekt, to najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z gotowego pudełka lub torebki. Wybór jest obecnie ogromne, nie ma wobec tego problemu z dobraniem opakowania do konkretnej okazji. W sklepie znajdują się torebki prezentowe tematyczne, czyli przykładowo na urodziny, wesele, chrzciny, bierzmowanie, komunię, walentynki itd. Można oczywiście zdecydować się na klasykę w postaci torby mającej standardowe kształty. Jeśli jednak prezent ma się wyróżniać, przykuwać wzrok, to warto pomyśleć o pudełku o oryginalnych kształtach. Istotne jest to, aby torebki na prezent były wytrzymałe, dobrej jakości, o wysokich walorach estetycznych. Ma pełnić funkcję dekoracyjną i jednocześnie chronić zawartość przed zniszczeniem.

Torebki prezentowe.