fbpx

Rozmiary kopert bąbelkowych – wszystko co musisz wiedzieć

Koperty są popularnym wyborem dla firm i osób prywatnych, które muszą bezpiecznie wysyłać przedmioty za pośrednictwem poczty lub paczkomatu. Jednak wybór odpowiedniego rozmiaru koperty może być wyzwaniem, jeśli nie znasz różnych dostępnych formatów i wymiarów. W tym artykule wyjaśnimy, jak czytać format koperty bąbelkowej i co należy wiedzieć o wymiarach wewnętrznych i zewnętrznych tych kopert.

Koperty bąbelkowe są skategoryzowane według rozmiaru, a każdy rozmiar jest reprezentowany przez kombinację liter i cyfr. Format kopert bąbelkowych jest podobny do formatu kartek papieru, ale zamiast cyfr używa się liczb. Na przykład można zobaczyć koperty oznaczone jako A11, B12, C13, D14 itd.

Standardowa wielkość kopert bąbelkowych obejmuje 11 rozmiarów, zaczynając od najmniejszych A11, a kończąc na największych K20 i CD. Każdy rozmiar ma inne wymiary, więc ważne jest, aby wiedzieć, który rozmiar jest potrzebny, aby zmieścić przedmiot, który chcesz wysłać. Oto zestawienie wymiarów i typowych zastosowań każdego z nich:

Koperta bąbelkowa A11: 120x175mm

Ten rozmiar jest idealny dla małych przedmiotów, takich jak części elektroniczne lub piloty, i może również zmieścić arkusze A7 lub mniejsze.

Koperta bąbelkowa B12: 140x225mm

W kopercie bąbelkowej B12 zmieszczą się wydruki lub pocztówki w rozmiarze A6, a także małe kalendarzyki.

Koperta bąbelkowa C13: 170x225mm

Ten rozmiar jest idealny dla wydruków w formacie A5, książek, notesów, etui na długopisy i małych akcesoriów elektronicznych.


Koperta bąbelkowa D14: 200x275mm

Podobnie jak rozmiar C13, koperty D14 zmieszczą wydruki w formacie A5, niewymiarowe książki oraz akcesoria odzieżowe.


Koperta bąbelkowa E15: 240x275mm

Rozmiar ten jest odpowiedni dla wydruków w formacie A5, a także dla cienkich książek, akcesoriów odzieżowych i innych małych przedmiotów. Dlatego też przedmioty takie jak dokumenty, zdjęcia, części elektroniczne czy klucze mogą wygodnie zmieścić się w kopercie bąbelkowej E15


Koperta bąbelkowa F16: 240x350mm

W kopertach F16 zmieszczą się cienkie wydruki w formacie A4, grube książki drukowane w mniejszych formatach oraz książki w twardej oprawie.


Koperta bąbelkowa G17: 250x350mm

Jest nieco szersza od koperty o rozmiarze F16, dzięki czemu nadaje się do grubszych wydruków w formacie A4, grubych książek, antyram i albumów fotograficznych. Zmieszczą się w niej również inne przedmioty, które zmieszczą się w jej wymiarach, np. akcesoria odzieżowe, cienkie pudełka czy płaskie przedmioty.


Koperta bąbelkowa H18: 290x370mm

Jest wystarczająco duża, aby pomieścić różne przedmioty, w tym odzież, np. bluzy, książki, albumy ze zdjęciami, ramki i inne podobne przedmioty. Nadaje się również do wydruków w formacie A4, dużych broszur i katalogów. Koperta H18 jest doskonałym wyborem do wysyłki większych i nieporęcznych przedmiotów, jednocześnie zapewniając im ochronę przed uszkodzeniem podczas transportu.


Koperta bąbelkowa I19: 320x455mm

Jest to większa koperta nadająca się do umieszczenia w niej różnych przedmiotów. Niektóre z przedmiotów, które mogą zmieścić się w kopercie bąbelkowej I19 to duże ramki na zdjęcia, duże wydruki, odzież złożona na płasko, taka jak koszule i bluzy, płaskie wydruki A3 i inne podobne przedmioty. Ze względu na duży rozmiar, koperta I19 może być również używana do pakowania wielu mniejszych przedmiotów lub dokumentów jednocześnie, co czyni ją uniwersalną opcją pakowania.


Koperta bąbelkowa K20: 370x480mm

Ten rozmiar jest idealny do pakowania większych przedmiotów, takich jak wydruki A3, odzież składana na płasko, duże zdjęcia, albumy, ramki lub inne nieporęczne przedmioty, które są zbyt duże dla mniejszych kopert. Przykłady przedmiotów, które mogą zmieścić się w kopercie bąbelkowej K20 to duże obrazy lub dzieła sztuki, plakaty, ponadwymiarowe dokumenty, elementy odzieży, takie jak kurtki lub płaszcze, a nawet małe przedmioty gospodarstwa domowego, takie jak przybory kuchenne lub zabawki.


Koperta bąbelkowa CD: 200x175mm

Koperta bąbelkowa na płyty CD jest zbliżona wielkością do koperty bąbelkowej A11, ale nieco szersza, o wymiarach 200x175mm. Dzięki temu nadaje się do pakowania małych, płaskich przedmiotów, takich jak płyty CD, DVD, biżuteria lub innych niewielkich przedmiotów, które zmieszczą się w jej wymiarach. Zmieszczą się w niej również małe, płaskie pudełka lub koperty.

Wskazówki

Jeśli chodzi o wybór odpowiedniego rozmiaru koperty, ważne jest, aby pamiętać o wymiarach wewnętrznych i zewnętrznych koperty. Producenci zazwyczaj stosują oba wymiary lub podają jeden z nich, ponieważ koperty są sklejane na końcach. Oznacza to, że do zapakowania jest nieco mniej miejsca niż wskazywałyby na to wymiary zewnętrzne. Różnica ta wynosi zazwyczaj od 1-3 cm. Dodatkowo grubość paska kleju może się różnić w zależności od producenta, więc wymiary wewnętrzne kopert bąbelkowych mogą się różnić, nawet jeśli wymiary zewnętrzne są takie same. Ważne jest, aby wybrać rozmiar odpowiedni dla danego przedmiotu. Nie chcesz, aby przedmiot był zbyt luźny w kopercie, ponieważ może to spowodować uszkodzenia podczas wysyłki. Dlatego zawsze wybieraj kopertę o odpowiednim rozmiarze, która będzie dobrze pasować do Twojego przedmiotu i zapewni mu odpowiednią ochronę.

Podsumowując, koperty bąbelkowe to wygodny i bezpieczny sposób na wysyłkę przedmiotów za pośrednictwem poczty. Znajomość formatu i rozmiaru koperty, której potrzebujesz, jest ważna dla zapewnienia, że Twój przedmiot dotrze bezpiecznie i pewnie.

ekologiczna torba na zakupy pakowanie prezentów torba na prezent torba na zakupy torby na zakupy torby papierowe torby papierowe z nadrukiem torby zakupowe