fbpx

Sposób na podarunek – jak zapakować prezent?

Pudelka prezentowe

Zastanawiasz się, jak ozdobić prezent, aby zaskoczyć obdarowywaną osobę? Nie wiesz, na jaką ozdobę się zdecydować? Może wstążka, a może kokarda. Wręczanie upominku to niezwykłe wydarzenie, podczas którego z pewnością zależy Ci, aby otrzymać zachwyt. Możesz wywołać u niej uśmiech jeszcze przed rozpakowaniem podarunku. Wystarczy, że dobierzesz produkty przeznaczone do pakowania, zdecydujesz na ozdoby, a przede wszystkim skorzystasz z naszych rad – może to być dla Ciebie świetna inspiracja.

Dlaczego sposób pakowania jest ważny?

Szukasz odpowiedzi na pytanie, dlaczego nie możesz wręczyć prezentu bez żadnej ozdoby? A może uważasz, że przecież ozdobne pudełko nie jest w ogóle potrzebne? Czasem dekoracja mówi wiele o uczuciach, którymi darzysz drugą osobę. Kiedy przykładasz się, aby upominek był wyjątkowy, jedyny w swoim rodzaju, to pokazujesz, że musi Ci na kimś naprawdę bardzo zależeć, bo zrobiłeś wszystko, aby obdarowywana osoba uśmiechnęła się i zachwyciła pięknie przygotowanym prezentem. Jak efektownie ozdobić prezent urodzinowy? Zupełnie inaczej przygotowany upominek zostanie wręczony członkowi rodziny, a inaczej prezentować się będzie opakowanie na prezent dla nauczyciela. Ten drugi z pewnością będzie bardziej elegancki, a mnie wyrażający Twoją osobę. Musisz wybrać, jaki sposób będzie najlepszym wyborem. Do dekorowania możesz użyć szary papier, bibułę oraz specjalny papier do pakowania. Osoba obdarowywana z pewnością będzie zachwycona.

Pudełko ozdobne dodatkowo zapakowane.

Jakie są możliwości pakowania prezentu?

Trzymasz w ręku swój prezent i intensywnie myślisz, w jakie akcesoria możesz go zapakować? Jest kilka sposobów na dobrze zabezpieczony i idealnie zapakowany podarunek. Oto kilka z nich:

  • gotowe pudełka prezentowe – są one zazwyczaj kolorowe. Dostępne w wielu odcieniach, fakturach i rodzajach składania. Kosztują niewiele, a są warte każdej ceny. Przy ich pomocy pakowanie jest niezwykle sprawne. Wystarczy wyłożyć dno pudła ozdobną bibułą i umieścić w nim zakupiony przedmiot. Następnie zamknąć pokrywkę. Pudełka prezentowe są bardzo wytrzymałe i jakościowe. Nie trzeba wyrzucać ich do kosza na śmieci, kiedy spełnią swoje zadanie. Przydadzą się w domu, na przykład podczas segregacji garderoby lub kobiecej toaletki.
  • Papier pakowy – jeśli Twój prezent ma regularne kształty lub posiada oryginalne pudełko, w które został zapakowany w sklepie, możesz udekorować go przy pomocy specjalnym papierem przeznaczonym do pakowania prezentów. Jest to najprostszy sposób pakowania. Nie wymaga dużego nakładu pracy. Wystarczy mieć pod ręką nożyczki, taśmę i wybrane akcesoria – prezent oklejony rozetami będzie prezentował się wyjątkowo!
  • Torba prezentowa – zakupiłeś prezent dla bliskiej osoby, który nie jest geometryczny? Ciężko włożyć go do pudła lub zapakować przy pomocy papieru? Jest jeszcze trzecie rozwiązanie. Mowa o torbie prezentowej. Ten elegancki produkt, z pewnością pozwoli Ci na wyjątkowe zapakowanie prezentu. Możesz wykorzystać ją w sytuacji, kiedy to wymiary Twojego prezentu nie pozostawiają Ci wyboru. Do udekorowania torby prezentowej będziesz potrzebować tylko wybranych przez siebie dodatków. Zapomnij o taśmie klejącej. Dołącz karteczkę z życzeniami lub sznurki, z których zrobić kokardę
Opakowanie na prezent.

Jak zapakować prezent na wybraną okazję?

Sposobów na to, w jaki sposób obdarowywać najbliższych jest wiele. Można wręczyć ręcznie robiony prezent, voucher na zabieg, który można wykorzystać w dowolnej chwili lub kupić prezent ich marzeń. Nie trudno wybrać podarunek. O wiele trudnie jest go odpowiednio zapakować. Pomysły i inspiracje pokazują, że prezent na urodziny, ślub czy inną okazję owinąć można papierem, schować w przezroczysty woreczek lub kolorową torebkę prezentową. Do tego kokardka i gotowa – ale czy, aby na pewno to wystarczy? Jak udekorować prezent, aby wywołać pozytywne emocje u solenizanta? Pakując zestaw ekologicznych kosmetyków wybrać kartony czy może postawić na brak opakowania?

  • Prezent urodzinowy – wymaga on odpowiedniego przygotowania. Cała otoczka nie może być nudna. Prezent urodzinowy powinien zostać zapakowany z największą starannością. Zwróć uwagę na wszelkie szczegóły. Do tego prezentu idealnie pasować będzie wstążka, kokarda i ozdobny papier.
  • Prezent weselny – jego zapakowanie wymaga elegancji i klasy. Zazwyczaj młodej parze wręcza się pieniądze, co za tym idzie – wybór pada na koperty. Jeśli jednak postanowiłeś wręczyć coś większych rozmiarów postaw na elegancki papier ozdobny i wstążkę.
  • Prezent na baby shower – powinien być szalony. Wpasowywać się w wydarzenie. Ma zachwycić i sprawić, że przyszła mama będzie zaskoczona. Elegancja schodzi na drugi plan – tu liczy się niepowtarzalny styl.
Pudełka prezentowe przewiązane wstążką.
Torebka prezentowa.