fbpx

Taśmy pakowe – jaką wybrać?

Taśma samoprzylepna akrylowa i solvent
Przed podjęciem decyzji dotyczącej tego, jaka taśma pakowa zostanie wybrana, trzeba poznać jej najistotniejsze parametry. W ten sposób będzie możliwe dokładne dopasowanie produktu do preferencji. W wielu przypadkach okazuje się, że samoprzylepna taśma za paręset złotych nie jest wcale najlepszym wyborem.

Co trzeba wiedzieć o taśmach pakowych?

Taśmy samoprzylepne dostępne obecnie na rynku mają różny zakres temperatur. Pewne modele wytrzymują nawet w temperaturze -20 st. Celsjusza. Inne natomiast tracą właściwości klejące przy temperaturze 0 st. Celsjusza. Części z nich charakteryzuje się mocnym klejem wytrzymującym bardzo wysokie temperatury. Taśma pakowa Solvent wytrzymuje od -20 st. do 60 st. Celsjusza. Dlatego stosowana jest w wielu branżach. Natomiast taśma pakowa akrylowa wytrzymuje od 0 st. do 40 st. Celsjusza. Sporo osób zastanawia się, jaka taśma pakowa jest dla nich najlepsza. Mowa tutaj przecież o jednym z najpopularniejszych produktów skutecznie zabezpieczających różnego typu ładunki. Taśmy pakowe wykorzystywane są na przykład do przesyłek kurierskich, pocztowych i nie tylko. Bez nich ciężko zabezpieczyć kartony firmowe. Obecnie na rynku można zakupić różnego typu taśmy pakowe, dlatego wiele osób ma problem z ich doborem. Bardzo ważne jest to, że samoprzylepne produkty tego rodzaju mają nie tylko dobrze kleić. W zależności od potrzeb konkretnego klienta powinny być też estetycznie zrobione, a nierzadko mają być odporne na przypadkowe zerwanie w czasie transportu. Dlatego dobrze dowiedzieć się, jaka taśma pakowa jest słusznym wyborem. Na samym początku należy spojrzeć na jej typ. Taśma pakowa akrylowa najczęściej stosowana jest w przemyśle oraz przy produkcji. Do tego dolicza się też prace magazynowe. Co istotne, taki produkt cechuje się dużą siłą klejenia i może być zastosowany nawet do klejenia bardzo chropowatych powierzchni. Okazuje się, że taśmy pakowe akrylowe są odporne na starzenie oraz promieniowanie słoneczne, dlatego wykorzystywane są w wielu branżach. Nierzadko stosuje się je do długoterminowego przetrzymywanie różnego typu rzeczy. Bardzo popularne jest również standardowa taśma brązowa. Wykorzystuje się ją często do robienia paczki. Odpowiednie przygotowanie kartonu do wysyłki będzie niemożliwe bez zastosowania właśnie takiej taśmy. Dlatego firmy kurierskie, jak i osoby prywatne korzystają z takiego modelu. Taśma pakowa brązowa jest wytrzymała, a dodatkowo dostępna w relatywnie niskiej cenie.

Taśma pakowa akryl
Taśma pakowa brązowa

Taśma pakowa Solvent – czym się wyróżnia?

Taśmy pakowe Solvent wykorzystywane są w wielu firmach. Oparte są na kauczuku naturalnym. Oprócz tego kleju znajduje się w nich też żywica. Taśma pakowa Solvent wyróżnia się bardzo wysoką siłą klejenia. Jest samoprzylepna i odnajduje szerokie zastosowanie głównie przez szeroki zakres temperatur. To produkt idealny do zaklejenia małych, lekkich, jak i ciężkich paczek. Coraz częściej kupowana jest taśma z nadrukiem. To bardzo ciekawa opcja dla sklepów online bądź firm oferujących wysyłkę swych produktów. To bardzo istotny element identyfikacji wizualnej. Najlepiej rozważyć kupno taśmy klejącej kolorowej, która swoją barwą nawiąże do podstawowych kolorów konkretnej firmy.

Taśma pakowa solvent

Na co zwracać uwagę podczas kupna taśmy pakowej?

Kupując taśmę, trzeba głównie zwracać uwagę na jej długość. Bardzo istotne jest sprawdzenie tego, w jakich jednostkach podana jest długość konkretnego modelu. Przeważnie stosowane są jardy, jednakże w wielu przypadkach długość podana jest też w metrach. Okazuje się, że standardowa i przeważnie stosowana długość taśm pakowych to 60 oraz 66 metrów. Oferowane są też taśmy w dłuższych nawojach, co znacząco obniża cenę za metr takiego produktu. Dostępne są one w sklepie internetowy, jak i stacjonarnych. Trzeba też mieć na uwadze, że taśmy z dłuższym nawojem są rzadziej stosowane, gdyż w wielu przypadkach powodują zbyt duże obciążenie dla ludzi zaklejających produkty. Wybierają taśmę pakową, trzeba też zwracać uwagę na jej szerokość. Powinna być zawsze dostosowana do potrzeb.