fbpx

Czym jest nadruk offsetowy i dlaczego warto go zastosować na torbie reklamowej?

Torby reklamowe z nadrukiem offsetowym

Torby reklamowe z nadrukiem offsetowym

Torby reklamowe są niezbędnym elementem wielu kampanii marketingowych. Torby te są przeznaczone do wykorzystania jako artykuły promocyjne, pomagając firmom zwiększyć świadomość i widoczność marki. Druk offsetowy jest jedną z najbardziej popularnych metod wykorzystywanych do produkcji wysokiej jakości toreb reklamowych. W tym artykule przedstawimy proces druku offsetowego i jak jest on wykorzystywany w produkcji papierowch toreb reklamowych.

Druk offsetowy to technika druku, która wykorzystuje płaską płytę drukarską do przenoszenia farby na gumowy wałek, który następnie przenosi farbę na papier. Ta metoda drukowania jest szeroko stosowana w branży druku komercyjnego, ponieważ pozwala na uzyskanie wysokiej jakości wydruków i dostosowanie do dużych nakładów.

Produkcja toreb reklamowych z wykorzystaniem druku offsetowego obejmuje kilka etapów.

Etapy produkcji toreb reklamowch.

Wykonanie projektu torby

Pierwszym etapem jest zaprojektowanie torby, w tym projektu graficznego i wszelkich tekstów lub logo, które będą na niej nadrukowane. Studio graficzne wykonuje projekt torby, który jest następnie akceptowany przez klienta. Na tym etapie dobierany jest także uchwyt torby np. sznurkowy lub sztancowany oraz ewentualny kolor sznurka. Planowane są także uszlachetnienia.

Przygotowanie do druku

Projekt graficzny jest przenoszony na płytę drukarską, która zazwyczaj wykonana jest z aluminium lub poliestru. Płyta drukarska jest pokryta emulsją światłoczułą, która jest następnie wystawiona na działanie negatywu projektu. Obszary emulsji, które są wystawione na działanie światła twardnieją, podczas gdy obszary nienaświetlone pozostają miękkie. Płyta jest następnie płukana roztworem wywoływacza, który usuwa nienaświetloną emulsję, pozostawiając na płycie reliefowy obraz wzoru.

Druk offsetowy

Po przygotowaniu płyty drukarskiej, jest ona montowana maszynie drukarskiej.
Papier, z którego będzie wykonana torba jest następnie podawany przez zespół podający, a płyta drukarska przenosi farbę na gumowy wałek, który następnie przekazuje farbę na papier. Proces ten jest powtarzany dla każdego koloru użytego w procesie druku, przy czym każdy kolor jest drukowany oddzielnie. Efektem jest wysokiej jakości nadruk reklamowy.

Uszlachetnienie toreb reklamowch

Po wydrukowaniu torby, może ona zostać poddana dodatkowym procesom wykończeniowym, takim jak laminowanie lub hotstamping. Poprzez laminowanie dodatkowo zabezpiecza się papier. Torby laminowane są uznawane jako torby prestiżowe i jako ekskluzywne torby papierowe.

Formowanie kształtu torby

Wydrukowane arkusze trafiają na linię produkcyjną, która wykonuje specjalne nacięcia i tzw. bigi. Arkusze przechodząc przez wszystkie procesy podlegają formowaniu, w tym kształtowaniu dna oraz klejeniu. Na tym etapie wkładany jest także sznurek. AWIH jako producent toreb reklamowych wykonuje sznurek do toreb zakończony T-lacem. Takie zakończenie zabezpiecza uchwyt przed urwaniem a całą torbę przed wypadnięciem z ręki.

sznurek do toreb reklamowych i ozdobnych
sznurek do toreb reklamowych i ozdobnych
sznurki do torebek
sznurki do torebek
sznurek do toreb
sznurek do toreb

Pakowanie i wysyłka

Gotowe torby są następnie sprawdzane pod względem jakości i pakowane do wysyłki do klienta.

Torba na butelkę z nadrukiem świątecznym czerwona
Torba na prezent z nadrukiem
Torby reklamowe z nadrukiem offsetowym
Torby reklamowe z nadrukiem offsetowym
Torba reklamowa z logo
Torba reklamowa z logo

Podsumowując, druk offsetowy jest doskonałą metodą produkcji wysokiej jakości toreb reklamowych. Oferuje on kilka zalet, w tym zdolność do wytwarzania ostrych, dokładnych wydruków z żywymi kolorami i dostosowania się do dużych nakładów. Jeśli chcesz wyprodukować torby reklamowe dla swojej firmy, rozważ zastosowanie druku offsetowego jako profesjonalnego i ekonomicznego rozwiązania.

W naszej ofercie znajdziesz gotowe efektowne torby papierowe w różnych kolorach. AWIH do personalizowanych toreb reklamowych stosuje własny park maszynowy. Szukasz toreb reklamowych? Wiesz już gdzie zamówić. Stwórz papierowe torby w AWIH.

Czy torba reklamowa jest potrzebna w Twojej firmie?

Możliwości marketingowych jest obecnie naprawdę [...]

Najlepsza reklama? Tylko torby papierowe!

Prowadząc swoją działalność gospodarczą zależy [...]

Nadruk firmowy na papierowej torbie? Wykonamy to dla Ciebie!

Torby każdego rodzaju mają wszechstronne [...]